Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

WFAIS w Uniwersyteckiej Lidze Sportowej

W przedostatni weekend listopada po raz siódmy wystartowała Uniwersytecka Liga Sportowa. W dniach 19 – 20.11.2016 r. na gościnnym obiekcie CR Com Com Zone odbył się I turniej ULS drużyn wydziałowych w futsalu.

Do zawodów zgłosiło się 15 zespołów wydziałowych UJ, w tym dwie drużyny reprezentujące wydział FAIS.

Drużyna WFAIS II mimo dobrej postawy w fazie grupowej, w której wygrali 2 na 3 spotkania, nie zdołała wyjść z grupy w której 3 drużyny zdobyły po 6 punktów, a o awansie zadecydowała  tzw. mała tabela (zawierająca wyniki meczy pomiędzy w/w drużynami).

Sporym sukcesem natomiast może pochwalić się drużyna WFAIS I, która skończyła turniej na trzecim miejscu. Po wyjściu z trudnej grupy i wygraniu ćwierćfinału zawodnicy odnieśli porażkę tylko w meczu półfinałowym z przyszłymi mistrzami (zakończony wynikiem 4:3), z którymi poprzednio zremisowali w fazie grupowej turnieju. Następnie drużyna pewnie pokonała wydział Matematyki i Informatyki zapewniając sobie miejsce na podium.

Składy zespołów:
FAIS I – Artur Popławski, Mieszko Rutkowski, Grzegorz Machnio, Maciej Ciepielewski, Witold Bobrowski, Filip Bołoz, Jakub Łoboda, Sebastian Warszawa, Bernard Śniegowski.

FAIS II – Michał Hap, Łukasz Oleksik, Damian Rosa, Paweł Salwa, Kamil Dulski, Michał Świątek, Hubert Banaś, Jarek Madej, Marcin Kubiszyn.