Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytecka nauka w internecie

Kilka miesięcy temu zadebiutowała w sieci strona www.NAUKA.uj.edu.pl. To część portalu internetowego UJ, która koncentruje się wyłącznie na nauce – badaniach naukowców oraz  popularyzacji wiedzy.

Strona jest skierowana do osób, które poszukują informacji naukowych, a mniej interesuje je życie studenckie lub rekrutacja na uczelnię. Nie mniej ważne jest także – choć może zabrzmi to pompatycznie – dążenie do realizacji misji uczelni: kształtowania świadomego społeczeństwa, a świadomość tę formuje przede wszystkim wiedza naukowa. Nie można zamykać jej w murach akademii.

Co można znaleźć na www.NAUKA.uj.edu.pl?

Newsy – esencja strony naukowej UJ, krótkie teksty, o tym co naukowego dzieje się na UJ i w jego otoczeniu. Znajdziecie je na stronie głównej po lewej stronie.

Zerknijcie na:

Dłuższe teksty, opisane słowem kluczowym „Przedstawiamy" – to wyczerpujące analizy, relacje z badań, wywiady oraz artykuły popularyzujące wiedzę.

Zobaczcie na przykład:

1pytanie - to rubryka, w której publikowane są odpowiedzi naukowców z UJ na ciekawe, nieraz fundamentalne pytania dotyczące świata, człowieka, natury, historii...

Polecamy:

Publikacjewww.nauka.uj.edu.pl/publikacje - zestaw różnorodnych wydawnictw poświęconych nauce na UJ, pisanych językiem popularnonaukowym

  • Wizytówki naukowe wydziałów i jednostek pozawydziałowych, zestawienie najważniejszych dziedzin i projektów badawczych, sylwetki naukowców i opis naukowych osiągnięć. Dostępna także wersja angielska.
  • Projektor Jagielloński - popularnonaukowe artykuły o wybranych projektach badawczych z UJ - migawki z naukowego Uniwersytetu, dotyczące różnorodnych projektów: od humanistycznych po przyrodnicze i matematyczne. Na stronie dwie edycje Projektora, a także wersja angielska (Science Projector z 2014 roku).
  • Promosaurus - poradnik promocji nauki.

To tylko część zasobów strony www.NAUKA.uj.edu.pl Stopniowo na stronie będą debiutowały nowe działy, na przykład część poświęcona sylwetkom i pracy naukowców oraz podstrona z materiałami naukowymi i popularnonaukowymi stworzonymi na UJ, a udostępnionymi do pobrania za darmo.

Zachęcamy do internetowej wędrówki po przestrzeniach www.NAUKA.uj.edu.pl. Z pewnością znajdziecie tam wiele dla siebie!

Data opublikowania: 22.10.2015
Osoba publikująca: Anna Gawlik