Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Akademickie Centrum Kreatywności – jak można zmienić edukację w Polsce?

 

Akademickie Centrum Kreatywności – jak można zmienić edukację w Polsce?

 

 

W dniach 24 i 25 września 2015 r. w siedzibie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ odbędzie się Panel Dyskusyjny podsumowujący działanie Akademickiego Centrum Kreatywności na Wydziale FAIS UJ. Panel będzie dotyczył wniosków z badań przeprowadzonych w projekcie, nowoczesnych metod nauczania oraz metodologii odkrywania poprzez dociekanie naukowe (IBL). W Panelu wezmą udział uczestnicy projektu ACK oraz goście z Europy, od wielu lat zajmujący się edukacją w swoich krajach.

Program Akademickie Centrum Kreatywności ma rozwijać kompetencje i umiejętności przyszłych nauczycieli. Akademickie Centra Kreatywności mają stać się placówkami, które wzorcowo kształcą nauczycieli w oparciu o najnowsze metody dydaktyki i technologii. Projekt ACK na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego dotyczył badania sposobów wdrożenia metodologii „odkrywania poprzez dociekanie" wraz ze spójną z nią strategią kształtującego oceniania uczniów na lekcjach przyrody w szkole podstawowej. Wydział FAIS UJ był jedynym wydziałem w Polsce, któremu przyznano Projekt ACK w obszarze nauk ścisłych. Był to kolejny Projekt edukacyjny, prowadzony na Wydziela FAIS UJ przez Panią Dr Dagmarę Sokołowską, która od wielu lat zajmuje się w Polsce wdrażaniem metodologii IBL. Wcześniej kierowała ona takimi projektami jak „The Fibonacci Project" oraz „SECURE Project" finansowanymi z Unii Europejskiej w Siódmym Programie Ramowym.

Podczas Panelu, poza zaprezentowanymi wstępnymi wnioskami z badań projektu ACK, zaproszeni eksperci z Europy przedstawią nowoczesne metody edukacji uczniów, młodzieży oraz nauczycieli. Po wykładach odbędzie się dyskusja z ekspertami, w czasie której zostaną poruszone tematy dotyczące przyszłości edukacji w Polsce i w Europie oraz możliwości wprowadzenia metodologii IBL do szkół na szeroką skalę.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w Panelu Dyskusyjnym serdecznie zapraszamy. Udział jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Projektu: www.ack.fais.uj.edu.pl.

Data opublikowania: 02.09.2015
Osoba publikująca: Tomasz Kawalec