Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Naukowe Czwartki – "Jak naprawdę wygląda elektron i atom?"

Każdy z nas ma jakieś wyobrażenie co do tego, z czego się składamy. Wiemy trochę o atomach, a dalej o jądrach atomowych i o elektronach, ale ciężko nam tę, jakże teoretyczną, wiedzę przekuć w konkretne wyobrażenie.

Z pomocą przychodzi dr Dominik Wrana, który podczas grudniowego wykładu z cyklu Naukowych Czwartków pokaże, jak można w łatwy sposób wyobrazić sobie atom i wiele atomów (ciała stałe), ale też jak one wyglądają naprawdę. W tym celu posłuży się nie tylko obrazami zebranymi przez naukowców zza granicy, ale także tymi wykonanymi własnoręcznie. Tych z Państwa, którzy to już wszystko kiedyś widzieli, dr Wrana planuje zaskoczyć niedawnymi odkryciami naukowymi i pokazać, jak wygląda elektron oraz jak wygląda jego brak (dziura).

Prelekcja "Jak naprawdę wygląda elektron i atom?" odbędzie się 14 grudnia br. o godzinie 10.30 w siedzibie naszego Wydziału przy ulicy Łojasiewicza 11 w Krakowie.

Uczestnictwo w wykładzie jest bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja, która zostanie uruchomiona 27 listopada o godzinie 11.00 na stronie:
http://www.naukoweczwartki.fais.uj.edu.pl.

Naukowe Czwartki to cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich.

Dr Dominik Wrana