Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Małopolska Noc Naukowców

Małopolska Noc Naukowców jest wydarzeniem skierowanym do wszystkich zafascynowanych nauką, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Odbywa się raz w roku, w ostatni piątek września. Jej celem jest pokazanie uczestnikom, jak niezwykle ciekawa i ważna jest praca naukowców. 

Biuro Promocji Wydziału FAIS organizuje Małopolską Noc Naukowców na Wydziale od 2010 roku. Podczas każdej edycji odwiedza nasz Wydział kilka tysięcy osób, aby wczuć się w rolę naukowca, zapoznać się z najnowszymi odkryciami i zgłębić tajniki nauki. Uczestnicy mają szansę wziąć udział w ciekawych warsztatach, interaktywnych pokazach doświadczeń fizycznych i pokazach z zakresu nowych technologii oraz wykładach. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również uruchomiony kilka lat temu program zwiedzania laboratoriów.

Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Noc Naukowców stanowi część ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej realizowanej w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020, Akcji Marie Curie.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Małopolska Noc Naukowców 2018

W ubiegły piątek nasz Wydział gościł sympatyków nauki, którzy odwiedzili nas w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców. 

Dla przybyłych gości przygotowaliśmy kilka wykładów popularnonaukowych, kilkanaście warsztatów oraz pokazów interaktywnych. 

Każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Najmłodsi dowiedzieli się jak pokonać smoka, przekonali się, że fizyka jest wszędzie, nawet w kuchni. Uczestnicy Nocy Naukowców mogli również samodzielnie zbudować spektroskop, mikroskop z klocków WADER oraz wziąć udział w turnieju eksperymentatorów. Ponadto poznali sekrety biofizyki, mogli zajrzeć do laboratorium Frankensteina oraz mieli okazję odwiedzić laboratoria badawcze znajdujące się w siedzibie naszego Wydziału.

Dziękujemy za liczne przybycie i już dzisiaj gorąco zapraszamy na kolejną Małopolską Noc Naukowców, która odbędzie się za rok!

 

Zobacz galerię zdjęć