Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wykład otwarty prof. Mairi Sakellariadou: Exploring the Universe

Zrozumienie Wszechświata jest jedną z największych tajemnic nauki. Nieustannie zadajemy sobie fundamentalne pytania dotyczące ciemnej energii, ekspansji Wszechświata, próbując zgłębić jego działanie.

CosmoVerse to globalna sieć badaczy pracujących nad rozwikłaniem najgłębszych pytań dotyczących podstawowej natury kosmosu. 11 lipca będziemy gościć na naszym Wydziale prof. Mairi Sakellariadou, która o godzinie 19:15 przeprowadzi wykład otwarty Exploring the Universe.

Prelekcja przeprowadzona będzie w języku angelskim, odbędzie się w ramach konferencji CosmoVerse@Kraków.

Plakat wykładu Exploring the Universe

Profesor Mairi Sakellariadou pracowała na stanowiskach badawczych na Université Libre de Bruxelles, Université de Tours, Université Pierre and Marie Curie (Paris VI), Universität Zürich, Université de Genève i CERN.

Była profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie w Atenach, od 2005 roku jest wykładowcą w King's College London.

Profesor Mairi Sakellariadou zajmuje się fizyką teoretyczną i kosmologią, z naciskiem na fizykę wczesnego Wszechświata. Jej badania znajdują się na styku kosmologii, teoretycznej fizyki cząstek elementarnych i teorii grawitacji, testując najbardziej zaawansowane teorie w odniesieniu do mnóstwa danych astrofizycznych, kosmologicznych i fizyki wysokich energii.