Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Naukowe Czwartki" o wykorzystaniu kart graficznych w fizyce i chemii

Historia kart graficznych sięga daleko, a głównym powodem ich powstania były… gry komputerowe! Jednak nie tylko są one w stanie wykorzystać potencjał drzemiący w tych urządzeniach. Naukowcy zaczęli dostrzegać, że karty graficzne mogą być doskonałymi narzędziami do prowadzenia zaawansowanych obliczeń naukowych. Symulowanie zderzeń milionów cząstek, modelowanie reakcji chemicznych, czy badanie struktur nanomateriałów stało się znacznie szybsze dzięki wykorzystaniu GPU. 

Dzięki rozwijającym się technologiom i ogromnemu potencjałowi kart graficznych, naukowcy mają dzisiaj możliwość eksploracji i odkrywania rzeczy, które jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się nieosiągalne. Karty graficzne stały się narzędziami, które pozwoliły przekroczyć granice wyobraźni, nie tylko w świecie gier, ale również w nauce, otwierając fascynujący nowy rozdział w fizyce i chemii. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wykładzie "Grając w naukę: o wykorzystaniu kart graficznych w fizyce i chemii", który zostanie przeprowadzony 15 czerwca br. przez dr. Michała Kańskiego

"Naukowe Czwartki" to cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich.  

Rezerwacja miejsc dostępna jest na stronie internetowej „Naukowych Czwartków”.  

Uczestnictwo w prelekcjach jest bezpłatne.