Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Małopolska Noc Naukowców

Małopolska Noc Naukowców jest wydarzeniem skierowanym do wszystkich zafascynowanych nauką, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Odbywa się raz w roku, w ostatni piątek września. Jej celem jest pokazanie uczestnikom, jak niezwykle ciekawa i ważna jest praca naukowców. 

Biuro Promocji Wydziału FAIS organizuje Małopolską Noc Naukowców na Wydziale od 2010 roku. Podczas każdej edycji odwiedza nasz Wydział kilka tysięcy osób, aby wczuć się w rolę naukowca, zapoznać się z najnowszymi odkryciami i zgłębić tajniki nauki. Uczestnicy mają szansę wziąć udział w ciekawych warsztatach, interaktywnych pokazach doświadczeń fizycznych i pokazach z zakresu nowych technologii oraz wykładach. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również uruchomiony kilka lat temu program zwiedzania laboratoriów.

Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Noc Naukowców stanowi część ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej realizowanej w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020, Akcji Marie Curie.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Małopolska Noc Naukowców 2019

27 września 2019 roku współorganizowaliśmy kolejną edycję Małopolskiej Nocy Naukowców. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji naukowych i jesteśmy przekonani, że każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Odwiedzający nasz Wydział mogli wziąć udział w wykładach, pokazach, warsztatach oraz wycieczkach po laboratoriach. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i serdecznie zapraszamy na kolejną Noc Naukowców!

Zobacz galerię zdjęć