Forum Nowej Nauki. Nauka 2.0: więcej niż internet

W dniach 17-18 kwietnia 2012 roku CITTRU organizuje wyjątkowe wydarzenie – forum poświęcone nowym zjawiskom w nauce, pt: "Nauka 2.0: więcej niż internet!".

Uniwersytet Jagielloński chce pobudzić dyskusję na temat rozwoju nowoczesnej nauki, zwracając uwagę na wiele możliwości, jakie niesie ze sobą to wszystko, co nazwać możną Nauką 2.0 - zbiorem nowoczesnych trendów, które zwiększają potencjał badawczy, polepszają komunikację naukową, a także umożliwiają interakcję oraz dialog ze społeczeństwem.

Chcemy by prezentacje i dyskusje stały się zalążkiem zmian w nauce polskiej, aby przedstawione w trakcie forum rozwiązania wprowadzane zostały w środowisku akademickim naszego kraju - tak poprzez inicjatywy oddolne, jak i działania decydentów polskiej nauki.

Forum Nowej Nauki jest adresowane do:

• naukowców
  • doktorantów i studentów
  • dziennikarzy
  • pracowników sektora otoczenia nauki
  • firm zajmujących się technologiami komunikacyjnymi

Wśród zaproszonych gości znajdą się wybitni eksperci, przedstawiciele nauki, biznesu i mediów - Ci, którym bliskie są różnorodne idee Nauki 2.0. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in.:

• Robert Firmhofer - Dyrektor Centrum Nauki Kopernik
  • Marek Niezgódka - Matematyk i aktywny promotor ruchu Open Access
  • Sławomir Zagórski - Szef Działu Nauka "Gazety Wyborczej"
  • Lech Mankiewicz - Fizyki zaangażowany w społecznościowe projekty naukowe
  • Jan Krzysztof Frąckowiak - Szef Biura Promocji Nauki Polskiej "PolSCA"w Brukseli

UDZIAŁ w KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY.

Rejestracja trwa do 15.03.2012 roku.

Zarejestruj się!

Więcej informacji na stronie:

Forum Nowej Nauki

Data opublikowania: 17.02.2012