Paulina Komorek - "Liderem Fotoniki"

"Lider Fotoniki" to innowacyjny w swojej formule ogólnopolski konkurs przeznaczony dla studentów i absolwentów, którzy w swoich pracach zajmują się fotoniką. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych prac naukowych z zakresu fotoniki. Wyróżnione zostały te  prace, których rozwiązania mają potencjał wdrożeniowy.

Finał II edycji  konkursu polegał na przekonaniu członków jury do zalet aplikacyjnych przeprowadzonych badań.  25.11.2016 r. kapituła konkursu złożona z naukowców oraz z przedsiębiorców z branży fotonicznej przyznała Paulinie Komorek - studentce II roku studiów II stopnia fizyki medycznej - I nagrodę i tytuł "Lidera Fotoniki". Praca naszej studentki była związana z zastosowaniem centrów barwnych w diamentach w biologii i w medycynie i wykonywana była pod opieką prof. dr. hab. Wojciecha Gawlika.  Główną nagrodą w konkursie jest 3-miesięczny płatny staż w firmie InPhoTech w Warszawie lub nagroda finansowa do wyboru.

Data opublikowania: 02.01.2017
Osoba publikująca: Krzysztof Magda