Odszedł dr Tomasz Oleś

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy o nagłej, tragicznej śmierci naszego absolwenta i byłego doktoranta Tomka Olesia. Swoje badania realizował na Wydziale BBiB UJ w Zakładzie Biofizyki, gdzie zajmował się molekularnymi mechanizmami działania fotouczulaczy w terapii fotodynamicznej. W październiku ubiegłego roku uzyskał stopień doktora.

Fizyka jest rodzinną tradycją (dziadek – profesor AGH, tato – profesor UJ, brat – dr fizyki), wielkim hobby – fotografia i podróże. Człowiek z pasją uparcie dążący do celów, które stawia. To właśnie Tomek jest autorem zdjęć do filmu o Wydziale BBiB,  od wiosny prowadził też z powodzeniem fanpage „Bio jest cool" na Wydziale BBiB.

Tomek zmarł nagle w Bułgarii, 10 sierpnia, w wieku 31 lat. Był uroczym, radosnym człowiekiem. Msza Św. przy Zmarłym zostanie odprawiona w kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim we wtorek, 23 sierpnia 2016 roku o godz. 10:00, po czym nastąpi odprowadzenie Tomka na miejsce wiecznego spoczynku.

Zamiast kwiatów Rodzina prosi o datki do puszki po Mszy św. na rzecz Fundacji Wyspy Szczęśliwe.

Data opublikowania: 18.08.2016
Osoba publikująca: Krzysztof Magda