Seminarium nt. metodologii TRIZ

Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ) to nauka o innowacjach, pozwalająca na doskonalenie produktów, technologii i procesów, a także na tworzenie produktów nowej generacji. Uważa się, że innowacyjność to nieskuteczny i nieefektywny proces. Istnieje wiele czynników, które go uniemożliwiają: inercja psychologiczna, ograniczony zakres wiedzy technicznej i zasobów, przeciążenie informacyjne, skłonność do kompromisu, niemożność obiektywnego przewidzenia przeszłości technologii, czy też nieodpowiedni problem do rozwiązania.

TRIZ pozwala skutecznie pokonać „przeszkody" stojące na drodze tworzenia innowacji przy pomocy:

• narzędzi analitycznych pozwalających na znalezienie odpowiedniego problemu,
  • zasad Rozwoju Systemów Technicznych – obiektywnie i statystycznie udowodnionych,
  • narzędzi do rozwiązywania zadań bez kompromisów, często prowadzących do przełomowych innowacji.

Siła metodologii TRIZ to możliwość tworzenia innowacji w sposób przewidywalny i kontrolowany.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ i CITTRU zaprosili do Krakowa dr. Sergey'a Yatsunenko, który podzieli się swoim doświadczeniem w wykorzystywaniu metodologii TRIZ.

Prelegent: Sergey Yatsunenko – doktor fizyki w Instytucie Wysokich Ciśnień PAN, konsultant naukowy w zakresie projektów innowacyjnych i TRIZ, konsultant naukowy w zakresie mikroskopii konfokalnej do badań materiałowych w Olympus Polska.

W swojej pracy naukowej zajmuje się między innymi: badaniami materiałów do zastosowań terahercowych (THz), badaniami właściwości optycznych obiektów w nanoskali.

Jest autorem i współautorem 43 publikacji naukowych (między innymi: „Photonics in Environment & Energy", „A Technology Roadmap for SMEs on new photonic devices and materials"), a także 6 patentów.

Na 3-godzinne seminarium zapraszamy innowacyjnych, otwartych na nowości, ciągle podnoszących kwalifikacje:

• Magistrantów
  • Studentów
  • Pracowników naukowych
  • Inżynierów i pracowników technicznych
  • Pracowników jednostek B+R
  • Kadrę kierowniczą
  • Kadrę menadżerską

data: 13.01.2016 r. (środa), godz: 14.00 - 17.00.

miejsce: sala konferencyjna CITTRU, I piętro, ul. Czapskich 4 w Krakowie.

zapisy: wyślij swoje zgłoszenie na adres cittru@uj.edu.pl w tytule wiadomości „TRIZ_13.01.16". Po zapisie otrzymasz informację ws. Twojego zgłoszenia.

Ilość osób na seminarium: 24.

AIP UJ i CITTRU zaprasza na 3 godziny inspirującego spotkania z certyfikowanym trenerem TRIZ-u, który chętnie podzieli się swoim doświadczeniem.

Data opublikowania: 07.01.2016