Szkolenie "Mój własny biznes"

Wiele osób balansuje na skraju podjęcia roli lidera - pragnie zrobić krok do przodu, ale się wstrzymuje. Dla wielu z nas to nie kwestia zdobycia więcej wiedzy, więcej umiejętności, zrobienia jeszcze jednego kursu albo przeczytania kolejnej książki. Bariera, wobec której stajemy, jest wewnątrz nas, ma więcej wspólnego z naszymi przekonaniami i lękami niż z jakimkolwiek zewnętrznym brakiem.
Roxy Manning

W czasie 3-godzinnych warsztatów chcę podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z 15 lat prowadzenia własnego biznesu – szkoły językowej, przedszkola, żłobka, szkoleń, coachingu. Jakie były początki, jak jest teraz, z jakimi wyzwaniami się mierzę.

Chcę również zaprosić Was do doświadczania, w jaki sposób różne rzeczy, które sobie mówimy i w które wierzymy, mogą nas ograniczać, zatrzymywać, blokować.

Co się dzieje, gdy mówisz sobie:

Zacznę, jak będę mieć wystarczająco dużo pieniędzy.
Nie jestem dość dobry.
Nie znam się na przepisach.
Jeszcze skończę ten kurs.

Kulturowy przekaz i moje wyobrażenia o sobie w roli lidera bardzo mnie zatrzymywały, nie potrafiłam docenić tego, co robię. Sukces był gdzieś daleko, wysoko, poza zasięgiem. Jeszcze muszę zrobić to i to, odnaleźć misję życiową, udowodnić.

Mój biznes rósł razem ze mną. Zmieniał się wraz ze mną. Moje myśli dawały początek zmianom. I one się dzieją.

W drugiej części warsztatu zastanowimy się, jak zmodyfikować nasze przekonania, aby lepiej nam służyły w podejmowaniu kroków, na które już jesteśmy gotowi i służyły również w nie podejmowaniu kroków, na które nie jesteśmy gotowi.

Przedstawię też krótko wspierające paradygmaty w prowadzeniu działalności i we współpracy z innymi:

• „współmoc" - dzielenie odpowiedzialności i władzy,
  • perspektywa wyboru zamiast uległości lub rebelii,
  • język porozumienia zamiast osądzania.

Dla kogo jest to szkolenie:

• dla wszystkich, dla których praca zawodowa jest ważną częścią życia,
  • dla tych, którzy prowadzą własny biznes i chcą wraz z nim się zmieniać,
  • dla tych, którzy myślą o założeniu własnej działalności.

Termin: 14.01.2016 r. (czwartek), godz. 16.30 – 19.30.
Miejsce: AIP UJ, Kampus UJ, ul. Łojasiewicza 6, budynek Wydziału Matematyki i Informatyki (po wejściu skręcamy w prawo i za szatnią jest Inkubator).

Prelegent: Marta Kułaga - właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie od czerwca 2000. Od początku istnienia przedszkola najważniejsze było dla niej rozwijanie sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, co w skrócie oznacza rozpoznawanie przeżywanych emocji, mówienie o nich, wyrażanie ich w sposób przyjazny dla innych, dbanie o realizację własnych potrzeb i dbanie o relacje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych.
Jest coachem, trenerką NVC w końcowej fazie certyfikacji przez CNVC.

Zapisy: wyślij swoje zgłoszenie na adres inkubator@uj.edu.pl w tytule wiadomości „mój własny biznes_14.01". Pierwszeństwo mają startupy AIP UJ. Po zapisie otrzymasz informację ws. Twojego zgłoszenia.

Ilość osób na warsztacie: do 12.

Koordynator AIP UJ zaprasza na 3 godziny inspirującego spotkania z przedsiębiorcą, który chętnie podzieli się swoim doświadczeniem.

Data opublikowania: 07.01.2016