Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nasz student w finale FameLabu

Nasz student, Jan Major, wziął udział w finale polskiej edycji FameLabu, konkursu na naukowego idola. 19 maja na scenie warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, zmierzyło się 10 uczestników. Każdy z finalistów miał zaledwie trzy minuty, by przekonać jury i publiczność, że nauka jest fascynującym zajęciem. Panie Janie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W finale zaprezentowało się również dwoje doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego: Tomasz Wróbel i Monika Koperska, która jednogłośnie podbiła serca zarówno Jury, jak i publiczności, dzięki czemu 16 czerwca będzie reprezentowała nasz kraj w międzynarodowym finale konkursu w Cheltenham w Wielkiej Brytanii.

FameLab został wymyślony w 2005 r. w Wielkiej Brytanii przez organizatorów Cheltenham Science Festival. Dwa lata później do projektu dołączył British Council, szerząc w świecie ideę popularyzowania nauki. Dziś edycje FameLabu odbywają się w 14 krajach w Europie, Azji i Afryce. Na pierwszy rzut oka przypomina znane z telewizyjnych stacji konkursy talentów. Jednak zamiast piosenkarzy-amatorów, tancerzy czy ekwilibrystów w szranki stają fizycy, inżynierowie, biotechnolodzy i inni badacze z dziedziny nauk ścisłych. Uczestnicy, w trakcie trzyminutowego wystąpienia, musieli w jak najatrakcyjniejszej i najbardziej zrozumiałej formie opowiedzieć jury i publiczności o swojej pracy naukowej.

Polską edycję FameLabu organizuje British Council i Centrum Nauki Kopernik. Partnerem akcji jest Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Pana Jana Majora z półfinału konkursu FameLab:

Link do materiału wideo